Een grensoverschrijdend natuurgebied met prachtige diverse natuur, dat is Plateaux-Hageven. Het natuurgebied ligt op de grens van België en Nederland. Naadloos loopt de natuur hier over tussen de provincies Noord-Brabant en Belgisch Limburg.
Het terrein is over het algemeen vlak met licht heuvelachtige vormen die het landschap hier zo specifiek maken voor deze regio. De aanwezige grassen, die zo kleurrijk zijn het hele jaar door, worden kort gemaaid door de aanwezige koeien.
Het Nederlandse deel omvat overwegend naald- en loofbossen en uitgestrekte landschappen, terwijl het Belgische deel je prachtige paden doet ontdekken langs de lokale vijvers en waterwegen.

Beschikbare wandelroutes
Zowel vanuit Nederland als België vertrekken meerdere lange en kortere routes. Je kan kiezen tussen routes van 1.5 km en de langste van 9.7 km. Alle routes zijn ideaal voor een wandeling met kinderen.
Vergeet zeker niet bij de uitkijkposten even halt te houden, deze zijn echt de moeite waard. Je kan er heerlijk ver uitkijken over het landschap.
Wandelroute : Tweelandenpad
Een wandelroute van bijna 10 km. Je kan instappen zowel in Nederland als België. Met deze route geniet van het mooiste van beide landen. Op deze route vind je maar liefst 3 uitkijkpunten over de omgeving.
Verder geniet van je van de uitgestrekte landschappen, tref je talrijke paddenstoelen aan tussen de bomen en langs de vijvers spot je wellicht reigers, aalscholvers en ander wildlife.


Bereikbaarheid en parkings
Niet overal is het toegankelijk voor rolstoelgebruikers en buggy’s.
Parking in Nederland : Barrier 15, 5571 TV Bergeijk
Parking in België : Bezoekerscentrum Hageven ; Tussenstraat 10 , 3910 Pelt. Hier kan je ook terecht voor een versnapering en de kinderen kunnen zich uitleven in het speelbos.

Verder wandelen in de regio
- Lommelse Sahara in Lommel (BE)
- Groot Malpieven en Dommeldal, Valkenswaard en Eindhoven (NL)
- Leenderbos en Groote Heide, Leende (NL)

Geef een reactie